YOĞURT MASKESİ İLE CİLDİ BESLEYİN

Yoğurt hem cildiniz hem de sağlığınız için oldukça yararlı bir besindir. Yoğurdu genellikle diyet listelerinin baş tacı olarak biliriz ancak bilinmesi gerekir ki yoğurt maskesi ile cildinizi hayalinizdeki cilde kavuşturabilirsiniz. Evinizde yapacağınız yoğurt maskesiyle lekeleri giderir, hücrelerinizi yeniler ve cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılayabilirsiniz.  Yoğurt maskesi yaparken eğer imkanınız varsa kendi mayaladığınız doğal yoğurdu kullanın. Meyveli yoğurtlarla yada içerisinde katkı malzemeleri bulunan yoğurtlarla maske yapmaya kalkmayın.

Öncelikle yoğurdu bir kaba koyun ve iyice çırpın. Yumuşak bir kıvama geldikten sonra parmaklarınızın yardımıyla yoğurdu yavaş ve nazikçe cildinize uygulayın. Çok kalın bir katman oluşturmadan bütün yüzünüze yoğurdu sürün. Kuruyana kadar yüzünüze dokunmamanız gerekiyor. Bu sayede yüzünüzün her tarafının beslenmesini sağlayabilirsiniz. Maske kuruduğunda cildin yoğurdu emdiği anlaşılır. Ardından cildinizi bol suyla ve ılık suyla yıkayın. Temiz ve yumuşak bir havluyla yavaş hareketle yüzünüzü iyice kurulayın.

Cildinizin yumuşadığını, beyazladığını ve güzelleştiğini fark edeceksiniz.

Yoğurt maskesi içerisinde bulundurduğu B5, 12 , kalsiyum, çinko, laktik asitleri cildinize aktarır. B12 vitamini ciltteki pürüzleri yok etmeye yararken B5 vitamini ise lekeleri yok etmeye yarar. Bunun dışında içinde bulunan B2 vitamini hücrelerinizi yenileyerek yaşlanmayla savaşır, cildinize nem sağlar ve tazelik verir. Çinko da kırışıklıkları yok eder, cildi besler.

Cevapla