YEME KRİZİ NE ZAMAN GELİR?

Yeme krizi ne zaman gelir ve geldiğinde neler yapılır bilmiyorsanız bu yazı tam size göre. Yeme krizi geldiğinde eliniz ayağınıza dolanır ve eğer diyetteyseniz bu durum canınızı sıkabilir. Yeme krizi sıklıkla gelir. Eğer vücut yapınız ve beslenme şekliniz buna müsaitse yeme krizine daha çok rastlarsınız.
Marketlere gitmek ve buzdolabının önünde dolanmak yeme krizini arttıran nedenlerdir. Açken markete gitmek en abuk subuk gıdaları almanıza neden olur. Buzdolabının önünde dolanmak da olmadık zamanlarda olmadık şeyler yemenize neden olur. Bu iki yer yeme krizi için kilit merkezlerdir. Buralardan uzak durmalısınız.
Bütün gün abuk subuk şeylerle açlığınızı yatıştırmaya çalıştıysanız yeme krizine daha çok girersiniz. Düzenli beslenir ve aralarda ağzınıza birşeyler atarsanız yeme krizine daha az rastlayacaksınız. Üstelik yeme krizinin ardından da yaşayacağınız pişmanlık ortadan kalkacaktır.
Haftalık planlar yapın ve market ile pazara bu zamanlarda gidin. Ne alacağınızı belirleyin ve sadece onları alın. Eğer marketi dolanırsanız daha çok şey alırsınız. Evde neler pişireceğinizi ve onları yaparken nelere ihtiyacınız olduğunu düşünerek alışverişn yapın. Böylece bütçenizi de kurtaracaksınız. Haftalık yeme planı hazırlayın. Yemek yapmaya son dakika karar verirseniz en sağlıksız ve faydasız yemeği yapıp ortaya koyarsınız.
Çoğu zaman her yerde meyve bulmak zordur. O nedenle kendi beslenme çantanızı kendiniz hazırlayın ve yanınızda taşıyın. Ara ara ağzınıza attığınız birkaç tane meyve yeme krizlerini dindirecek ve daha sağlıklı beslenmenize neden olacaktır.

Cevapla