SINAV DÖNEMİNDE NE TÜKETMELİYİM

Sınav öncesi stres yapıyorsanız ve öğrendiklerinizi unutmaktan korkuyorsanız, yiyeceğiniz birkaç yiyecek size sınav esnasında büyük yardımcı olabilir. Eğer siz de öğrenme zorluğu, ezber zorluğu, stres yaşıyorsanız yiyeceğiniz bazı yiyeceklerle bunun önüne geçebilirsiniz.

Peki hangi yiyecekleri sınavdan önce tüketmelisiniz.

CEVİZ BADEM VE FINDIK İLE..

Odaklanma problemi yaşıyorsanız, sınavda sorulara odaklanamıyorsanız bu yiyecekleri mutlaka yemelisiniz. Ceviz, fındık badem sinir sistemini kuvvetlendirmektedir. Bunlar da odaklanma problemini çözmektedir. Günlük olarak yalnızca 1 avuç yemelisiniz. Yani 10 badem, 2 ceviz içi sizin için yeterli olacaktır.

ÇİLEK VE YABAN MERSİNİ İLE…

Eğer sınava hazırlanıyorsanız, hafızanızı güçlendirmeniz gerekmektedir. Yani ara öğün olarak 8/10 arasında çilek yiyebilirsiniz yada 1 yemek kaşığı yaban mersini yiyebilirsiniz. Bu yiyecekler öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Ancak yaban mersinini fazla tüketmemelisiniz. Aksi takdirde kabızlık sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

ARA ÖĞÜNÜ ATLAMAYIN

Eğer sınava hazırlanıyorsanız dikkatinizi de arttırmanız gerekmektedir. Dikkatinizi de doğru beslenme ile kontrol altına alabilirsiniz. Doğru beslenmenin en önemli öğünlerinden birisi ara öğünlerdir. Sınava hazırlanma dönemindeyseniz ara öğün kavramını mutlaka öğrenmeniz gerekmektedir.

ISPANAK İLE…

Ispanak demir, magnezyum ve oldukça fazla mineral içermektedir. Magnezyum stresi azaltmakla bilinmektedir. Eğer stres sorununuz varsa ıspanak yiyerek bununla başa çıkabilirsiniz. Ancak diğer yeşil yapraklı sebzelerle de stresi azaltabilirsiniz.

Cevapla