PANTOLON SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Özellikle günlük hayatımızda pantolon giymek bizim hayatımızın bir parçası peki aldığımız pantolonlar da nelere dikkat etmeliyiz. Güzel ve düzgün bir fizik görüntüsü için bazı kuralları size hatırlatmakta fayda var.

Kısa boylu ve hafif kilolu kadınlar için asla önerilmeyen bir pantolon tipi olan düşük bel pantolonlar aslında kimse için uygun değildir. Çünkü düşük bel pantolonlar fizyolojik yapının bozulmasına ve yana doğru kilo alımın neden olur. Yüksek bel ve strec pantolonlar ise göbek kısmını toplayarak daha zayıf  ve göbeksiz görünüm ortaya çıkarır.

Bol paça pantolonlar özellikle bacak boyu kısa kadınların giymemesi gereken modeldir. Bu model uzun bacaklı kadınları zayıf ve zarif gösterirken kısa boylu kadınları kilolu gösterir. Basenden itibaren açılan İspanyol paça pantolonlar yüksek bel olarak giyile bilir bu model şık görünüm için oldukça idealdir.

Kısa boylu kadınlar dar paça bilekleri kısa ve yüksek bel pantolon seçmelidir. Bu model hem uzun görünmelerine hem de zayıf görünmelerine neden olacaktır. Sonuç olarak pantolon seçiminizi modaya göre değil vücut tipinize göre yapmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

 

Cevapla