OJE SÜRMEDE YENİ MODA

manikur-yapilisi-4

Oje artık hemen hemen her kadının el ve ayakların da olan bir makyaj malzemesidir. Ancak kullanımı dönem dönem bir takım sıkıntılar yarata bilir. Bu sıkıntılardan en önemlisi sürümü ve kurumasının zaman almasıdır. Ayrıca son bir kaç yıl içinde hızla moda haline gelen desenli tırnaklar şimdi özellikle genç kadınları çok sık kullandıkları bir yöntem haline geldi. Bu yöntem ile ilgili küçük ipuçları vermeden önce isterseniz oje seçimi ve kullanımı üzerine biraz konuşalım.Öncelikle oje seçerken kolay sürülebilir kalın fırçalı bir marka seçmekte fayda var. Öte yandan kuruma süresi uzun oje markalarını kullanmaktan özellikle kaçının çünkü kuruma süresi uzun ojelerinin bozulma ihtimali çok yüksektir.

Oje sürmeden önce tırnaklarınız kuru ve kremsiz olmalı oje tırnağa dik şekilde tırnak diplerinden hiç kaldırılmadan sürülmelidir. Böylece ojeyi tırnak etinize bulaştırmamış olursunuz. Ama eğer eliniz kayar tırnak etiniz boyarsanız sakın tırnağınızın tamamını silmeyin. Onun yerine kulak çöpünü bir damla aseton alarak kenarları temizleyin.

Gelelim desenli tırnaklara benim son dönemde en çok sevdiğim model şerit modeli bu model için öncelikle sabit bir oje rengini tırnağınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruyan tırnağınıza aralıklarla ip dolayın ve başka bir ren oje sürün ve ipi çıkarın. Ojenin kurumasını bekleyin. Bu yöntemle şık bir desen elde etmiş olacaksınız.

Cevapla