MAKYAJSIZ GÜZELLİĞİN SIRLARI

Makyaj her kadının en önemli silahıdır. Makyajla doğal güzelliğini ortaya çıkarabilir, yüzünüzde ortaya çıkmasını istediğiniz kısımları daha belirgin hale getirebilirsiniz. Ancak yanlış yapılan makyajla oldukça kötü görünebilir, doğal güzelliğinizi de gölgede bırakabilirsiniz. Bu sebeple doğru makyaj yapmalısınız. Ancak makyaj yapmayı sevmiyorsanız ve doğal güzelliğiniz ile bakışları üzerinize çekmek istiyorsanız, doğal güzelliğinizi ortaya çıkaracak noktalara dikkat etmelisiniz. Bu sebeple doğal güzelliğiniz için çabalamalısınız. Peki nasıl doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Her kadının yüzünde oldukça güzel parçalar vardır. Bu parçaların farkındaysanız ve siz de seviyorsanız tek yapmanız gereken o bölümü ön plana çıkarmanızdır. Örneğin elmacık kemikleriniz çıkıksa ve oldukça hoş görünüyorsa, bronzlaştırıcılar yada hafif kontürler sayesinde elmacık kemiklerinizi daha fazla görünür hale getirebilirsiniz.

Eğer makyaj yapmayı sevmiyorsanız bile mutlaka cildinizi korumalısınız. Evden çıkmadan önce mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmalı ve bu sayede güneşin zararlı ışınlarını kendinizden uzak tutmalısınız. Sağlıklı bir cilt istiyorsanız evden çıkmadan yarım saat önce güneş koruyucunuzu sürüp , yarım saat sonra dışarı çıkmalısınız. Saçlarınıza ve dudaklarınıza bakım yapmayı unutmamalısınız. Eğer yüzünüzün güzel gözükmesini istiyorsanız saçlarınıza mutlaka bakım yapmalısınız. Saç maskeleri ile, doğal yağlar ile saçlarınızı parlatmalı, yada kuaförde bakım yaptırmalısınız.

Doğal güzelliğiniz için makyajın da doğalını uygulamalısınız. Nude renkler yani doğal, cilt tonundaki renkler bu sene oldukça moda renklerdendir. Nüde renkli ürünleri kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cevapla