KOLTUK ALTI KARARMASI NEDENLERİ

Bir çok kadın tüylerinden kurtulmak için bir çok yola başvurur bazen bu yollar cildinize zarar verdiği gibi onarılması güç kusurlara neden olur. Bunlardan biride istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan malzemelerin neden olduğu koltuk altı kararmasıdır. Özellikle yaz aylarında açık kollu giyildiğinde ciddi bir sıkıntı ve görüntü bozukluğu yaratan koltuk altı kararmasından kurtulmanın bir kaç farklı yolu vardır. Bu yazımızda koltuk altı kararmasının neden olduğuna ve bu kararmaların nasıl giderilebileceğine değineceğiz.

koltuk-altı-kararması-415x250

Öncelikle koltuk altı kararmasının nedenlerine değinelim koltuk altı kararması bir hastalıktan kaynaklanıyor olabilir. Bu hastalık diyabet, obazite, aşırı terleme gibi hastalıkların yanında aşırı alkol ve sigara kullanımı kararmanın nedenleri arasındadır. Bunun dışında koltuk altı tüyleriniz den kurtulmak için kullandığınız jilet, tüy dökücü krem gibi ürünler koltuk altınızda kararmaya neden olur. Ayrıca deodorant kullanımı da bazen koltuk altında kararmaya neden olur.

Koltuk altımızı beyazlatmak ise bazen ciddi meşekkatli bir iş olabilir. Biz size pratik bir kaç öneri sunacağız. Bu öneriler özellikle koltuk altı tüylerinizi artırmayacak yöntemler olacaktır. İlk yöntemimiz en basit olanı her gün duşa girmeden önce yarım limonu koltuk altınıza sürün yarım saat sonra duşa girin ve ılık su ile temizleyin. Bunun yanı sıra bir maske ile de koltuk altınızı beyazlatabilirsiniz. Bu maske için bir kaşık elma suyu bir kaşık limon suyu ve bir kaşık Vazelini karıştırın ve koltuk altınıza sürün 15 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Cevapla