HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE GÜZELLEŞİN

Hindistan cevizi sütü cilde oldukça faydalıdır. İçerisinde bulundurduğu kalsiyum, vitaminler ve mineraller ile kadınların güzellik sırlarından birisidir. Cilt için oldukça yararlı olduğu keşfedilen Hindistan cevizi sütü, cilt için pek çok fayda sağlamaktadır.

Peki Hindistan cevizi sütünün cilde faydaları nelerdir

Taze Hindistan cevizi sütü, yarım saat boyunca cilde uygulanırsa büyük ölçüde nem sağlar. Eğer cildinizin pürüzsüz, yumuşak olmasını istiyorsanız cildinize Hindistan cevizi sütü uygulamalısınız. Cildinizin kuru olmasından yakınıyorsanız cildinizi Hindistan cevizi sütü ile nemlendirebilirsiniz.

Hindistan cevizi sütünü duşta kullanarak rahatlatıcı özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Eğer gün içerisinde makyajınızı yoğun yapıyorsanız ve gün içinde bu sebeple çok fazla kimyasal maddeye maruz kalıyorsanız cildinizi gün sonunda iyice temizlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi tonikler dışında Hindistan cevizi sütü ile de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ciddi bir sonuç almak istiyorsanız Hindistan cevizi sütünün içerisine yağını ekleyebilirsiniz. Bu şekilde vücudunuzdan kimyasalları uzaklaştırmış olursunuz.

Hindistan cevizi sütünün yaşlanmayı geciktirdiği tespit edilmiştir. Ayrıca cilt hastalıklarına da iyi geldiği belirlenmiştir. Cildinizin kuru olmasından şikayetçiyseniz düzenli şekilde kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Hindistan cevizi sütünün güneş dolayı yanıklarına karşı koruma sağladığı da tespit edilmiştir. Güneş yanıklarınız bulunuyorsa yanıkların üzerine Hindistan cevizi sütü sürebilir ve bu sayede kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Cevapla