GÜNEŞ KREMİ NASIL KULLANILMALI?

Yaz aylarının sıcak günleri başlamadan yazın güneşi ve sıcağına karşı önlem almak için çalışmalar başladı. Yaz aylarının en çok kullanılan kozmetik ürünün şüphesiz koruyucu güneş kremleridir. Güneş kremlerinin kullanım özelliklerinde ciddi hatalar yapılmaktadır. Örneğin aşırı koruyucu güneş kremi kullanmak cildinize zarar verebilir.

sebamed-gunes-kremi-faktorlu

Aynı zamanda iyi koşullar da saklanmamış ürünler de sağlığınıza zararlı olacaktır. Bu neden le bu yazımıza da güneş kremi seçerken ve kullanırken nelere dikkat etmemiz gerektiği üzerinde duracağız.

Güneş kremi seçerken vücut tipinizi uygun bir krem seçmeniz önemlidir. Koyu tenli olanların özellikle yüksek faktör güneş  kremi kullanmalarına gerek yoktur. Açık tenliler ise yanma ihtimalleri çok daha fazla olduğu için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanabilirler. Alacağınız güneş kreminin su bazlı olması nemlendirici özelliği taşıması oldukça önemlidir. Su bazlı kremler denize havuza girdiğinizde de sizi koruyacaktır. Bunun yanı sıra güneş kremi alırken mutlaka kullanım koşullarını ve miktarını öğrenin. Gerektiğinden fazla krem cildinizde güneş lekelerine neden olabilir. Bu tür lekelerin geçmesi oldukça fazla zaman alır. Dermatologlar yetişkinlerin günde en fazla 6 yemek kaşığı kadar krem kullanmaları gerektiğini savunuyor.

Tüm bunların yanı sıra güneş kremi saklama koşulları oldukça önemli çünkü krem içinde bulunan kimyasallar çok kolay tepkimeye girerek bozulabiliyor. Çantanızda ya da güneşe doğrudan karşı karşıya kalmayacak şekilde saklamalısınız.

Cevapla