GLÜTENSİZ BESLENMENİN FAYDALARI

Glütensiz beslenmenin faydaları şunlardır:
– Glütensiz beslenme şeklini benimsemek sizi ömür boyu diyet yapmaktan kurtaracaktır. Ayrıca hücreleriniz bile beslenecektir. Diğer yeme şeklimizde sadece midemiz beslenirken glütensiz yaşadığımız zaman hücrelerimiz bile beslenecektir.
– Bazı tarım ürünlerinin kan şekerini yükseltme hızı şekerden bile daha hızlıdır. O nedenle glütenli gıdalar da kan şekerini hızla yükselterek diyabete neden olmaktadır. Obezite, kalp hastalıkları ve diyabetin artma nedenlerinin başında buğdaydaki glüten oranın artması gelmektedir. Genetiği değiştirilmiş buğdayın içerisinde çok fazla glüten bulunmaktadır. Bu da birçok sağlık sorununa neden olmaktadır.
– Şekerler, süt ürünleri ve karbınhidratları hayatımızdan çıkarmamız gerekmektedir. Onun yerine sebzeler ve faydalı yağlar ile kaliteli proteinleri arttırmalıyız. Ayrıca glüten diyeti de yapmalıyız.
– Glüten vücudumuzda anksiyete ve depresyona neden olmaktadır. Eğer sizde de anksiyete ya da depresyon varsa glüten hassasiyetinden şüphelenebilirsiniz. Sindirim sistemi sorunlarına da neden olan glüten çölyak hastalığının da nedenidir. Bağışık problemleri ile kronik baş ağrısı glüten hassasiyeti nedeniyle olmaktadır. Buğday sinir sistemi üzerinde inanılmaz etkileri olan tek gıdadır ve bu nedenle buğdaya konan glüten kişilerin davranışlarını değiştirmektedir. Onlara mutluluk verirken eksikliğinde de onlarda yoksunluk sendromuna neden olmaktadır.
– Glüten hayatımızdan çıkartıldığında alerji ve artrit gibi sorunlarda düzelme meydana gelmektedir. Kronik baş ağrıları geçmektedir.

Cevapla