EL VE TIRNAK BAKIMI

El ve tırnak bakımı: Eller ve tırnaklar en çok dikkat çeken ve göz onunda bulunan organlarımızdır. Bu nedenle bakımlarına özen göstermeliyiz estetik açıdan ve ruh halimizin iyi hissetmesi açsından ellerimiz bakımlı olunca ve tırnaklarımız düzgün ve ojeli olduğunda kendimizi iyi hissederiz. Bunun içinde bakımına özen göstermeliyiz. Ellerin en önemli bakım ürünü kremlerdir. Mutlaka her gün sabah akşam krem sürmeliyiz. Soğuktan çatlar deterjanlar yıpratır bu yıpranmaları önlemenin en güzel yolu her gün kremlemektir. Vitaminsizlikten tırnaklar kırılır ve kırılmayı önlemek için e vitamin içeren kremleri tercih etmeliyiz. Ayda bir kez manikür yaptırıp tırnakların hava almasını sağlamalıyız.

Ve evde uygulayacağımız doğal yöntemlerde çok etkili oluyor el ve tırnak bakımı içimi.

Limonla bakım: hem içinde bulunduğu vitamin sayesinde tırnakların düzenli bir şekilde uzamasını sağlar ve ellere yumuşaklık ve tırnak sararmalarını önler. Pamuğa sıkıp direk olarak el ve tırnaklarımıza sürebiliriz.

Zeytinyağı ve sirkeli maske: saf zeytin yağını oda sıcaklığında yarım saat bekletip içine 2 cay kaşığı sirke ilave edip tırnaklarımızı 10 dakika bu karışımda bekletip ellerimizi ise ovmalıyız.

Kaya tuzu bakımı: Ellerimizin çatlamasına çok iyi gelen bir bakımdır, kaya tuzunu ılık suda eritipi ellerimizi bu su ile ovmalıyız. Daha yumuşak daha bakımlı ellere sahip oluruz.

Limon bal karışımı: bir cay kasığı balı yarım limon ile karıştırıp ellerimize sürüp 1 saat beklemeliyiz. Pamuk gibi pürüzsüz eller meydana gelir

Cevapla