DOĞUM ÇANTASINDA OLMASI GEREKENLER

Doğuma kadar en sıkıntılı süreci atlatan anneler artık doğuma hazırlanmalıdırlar. 9 ayın ardından büyük bir telaş ve endişe sarar anne adaylarının yüreğini. Doğuma gerek psikolojik gerekse de fizyolojik olarak iyi hazırlanılması gerekmektedir. Doğum bir çeşit ameliyat olduğu için de hastaneye giderken yanında götürmesi gerekenleri de yanında taşımalıdır anne adayının. Hatta bir valiz hazırlamalıdır ve o valiz hazır halde beklemelidir.
Son dakika aksiliği yaşamak istemeyenlerin temkinli davranması ve ufak bir valiz hazırlaması gerekmektedir. İşte valize konacakların tam listesi..
Anneler için hamilelik ve doğum takip dosyanız muhakkak yanınızda bulunmalıdır. Sigorta kartınız ve emzirmeye uygun bir gecelik almalısınız. Sabahlık ile ped de yanınızda bulundurmalısınız. Terlik, çorap ve iç çamaşırı ile toka da yanınızda bulunmalıdır. Diş fırçası ve macunu ile emzirme sütyeni de alması gerekmektedir. Meme ucu kremi ve ayrıca ıslak mendil de bulundurmalıdır. Kirli çamaşır torbası, fotoğraf makinesi, kamera ve tarak da bulundurmalıdır. Anı defteri, şeker sepeti ve şarj aleti de bulundurulması gerekmektedir.
Bebek için ise bebek yatağı için çarşaf ve 5-6 adet tulum almanız gerekmektedir. 3 çift çorap ve yelek de bulundurmanız gerekmektedir. Başlık, eldiven ve bebek mendili de almalısınız. Battaniye, alt değiştirme örtüsü ve salya için de omuz örtüsü almalısınız. Ana kucağı ile araba koltuğu ve ayrıca da bebek bezi almanız gerekmektedir. Bebek yağı, şampuan ve pudra ile banyo havlusu da olmalıdır.

Cevapla