DOĞRU BESLENEREK BAHAR YORGUNLUĞUNUZUN ÜSTESİNDEN GELİN

Doğru beslenerek bahar yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Bahar yorgunluğunun nedenleri herkes için farklı olsa da şifası tek bir yerdedir: Doğru beslenme.
Doğru beslenerek bahar yorgunluğunu, uykusuzluk sorununuzu, hormonal dengenin bozulması durumlarını giderebilirsiniz. Bahar aylarında insanların depresif duyguları yoğunlukta olur. Bu dönemde hafif fiziksel aktivite ile doğru beslenmeyi birleştirirseniz yaza bomba gibi hazırlanabilirsiniz. Bahar yorgunluğundan kurtulmak ve bahar yorgunluğunun kalıcı hale gelmemesi için duygusal açlıklarınızın farkında olun ve onlara yenilmeyin.
Bahar yorgunluğunuzu yenmenin en pratik yolu su tüketimini arttırmak. Su içmek metabolizmanızı harekete geçirecektir. Kış aylarından çıkan vücut metabolizma konusunda hızınıza ayak uyduramayabilir. Su içerek onu bu sürece hazırlayabilirsiniz.
Bahar yorgunluğunun en önemli çözümü su içmektir. Çay ve kahvenin asla su yerine geçmeyeceğini düşünerek hareket etmelisiniz. Bahar yorgunluğunuzu atlatmak için mevsim meyvelerinden yararlanabilir ve sebze ile meyve reyonuna giderek en taze gıdalardan alıp kendiniz için güzel menüler hazırlayabilirsiniz.
Meyve ve sebzeler antioksidanlar açısından zengindir. Bu da vücudunuzun metabolizmasının harekete geçmesini sağlar. Fastfood tarzı sizi ağırlaştıran ve psikolojinizde ağırlık hissine neden olan gıdalardan uzak durun. Beslenmenizde ana öğünler kadar ara öğünler de önemlidir. Bu sayede metabolizmanız hızlanır ve stres düzeyiniz azalır.
Haşladığınız tahılların suyunu dökmeden onları diğer gıdaların içine ekleyin. Böylece vitamin kaybı yaşamazsınız ve tahıllardaki B vitamini sayesinde bahar yorgunluğunu ve stresinizi azaltırsınız.

Cevapla