DİYETTEN VAZGEÇMEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Diyetten vazgeçmemek için çok neden var aslında. Çabanızın sonunda karşılığınızı alacak olmanızı bilmeniz bile iyi bir motivasyon kaynağıdır.
Diyetten vazgeçmemek için yapmanız gereken şeyler bulunmaktadır. Diyetten vazgeçmeyi önlemek için şu adımları takip etmelisiniz:
– Her ne kadar sabırlı ve kararlı da olsanız da programlı olmazsanız diyette başarılı olamaz ve eninde sonunda vazgeçmek zorunda kalırsınız. Programlı giderek ve arada bir program dışına çıkarak kendinizi ödüllendirerek diyet yapma sürecini müthiş bir deneyime çevirebilirsiniz.
– Diyet yapmanın amacı kilo vermek olsa da kilo vermek için kendini zorlamak müthiş bir mücadele gerektirir. Bu mücadele bazen yorucu olabiliyor. Bunun psikolojik etkileri olmaktadır. Kendinizi diyete başlamadan önce bunun psikolojik etkilerine hazırlamalısınız.
– Diyet esnasında moraliniz bozulacak ve bazen mücadeleden vazgeçeceksiniz. Yaşadığınız şey size bir kısırdöngü gibi gelecektir. Kendiniz hakkında fikirler üretmeye başlayacak ve yapınızın kilo vermeye müsait olmadığını düşüneceksiniz. Bunların sonucunda da maalesef diyet programını terkedeceksiniz. Diyet zorlu bir parkurdur. Bu zorlu yol göğüslenmedikçe başarı yakalama olasılığınız sıfırdır. İnsanlar kapı kapı dolanarak kilo vermeye çalışıyorlar. Oysa aşındırması gereken şey kapılar değil, zorlu yoldur.
– Kilo kaybetme hevesiyle çoğu insan sağlıksız ürünlere yönelerek sağlıkları ile oynamaktadırlar. O zorlu yolu denememek için her türden kısa yolu deniyor insanlar. Diyetisyen lisansı olmadan birçok kişi sağlık uzmanlığı ve diyetisyenlik yapmaktadır. Kilolu kişiler bu kişilere giderek mucizevi beklentiler içerisine giriyorlar. Avuç avuç da para döküyorlar. Oysa buralara dökülen paranın onda biri bir spor salonuna verilseydi etkili sonuçlar elde edilebilirdi.
– İnsanlar diyet yaparken ya da spor yaparken mucizevi sonuçlar bekliyorlar. Kilo konusunda kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Bunu belirtmek isteriz. Sihirli değnek sizin vizyonunuz ve bakış açınızdır. Eğer siz yeterli kararlılıktaysanız diyet de sonuç verecektir spor hocanız da..

Cevapla