CİLT BEYAZLAŞTIRICI KREM

Cilt tonunu herkes beğenmiyor olabilir. Esmerler daha açık ton isteyebilir. Cilt tonunuzu değiştirmek istiyorsanız size vereceğimiz bir kremle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu kremle cildinizi 2 tona kadar açabilir, daha beyaz cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ton farklılıklarının da giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Peki bu maske için hangi malzemeler gerekir

1 dilim limon, kabartma tozu, elma sirkesi ve bebek pudrası

Öncelikle ince dilim limonun suyunu sıkın ardından da üzerine 1 çay kaşığı elma sirkesi koyun. Daha sonra bu ikilinin üzerine krem kıvamına gelinceye kadar kabartma tozu koyun. Unutmayın, bu yaptığınız kremi 1 kere kullanabilirsiniz. Bir dahaki uygulama için başka bir krem yapacaksınız.

Ardından kremi uygulamasına geçeceksiniz. Kremi yüzünüze sürmeden önce cildinizin tamamen temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Ardından kremi cildinize nazikçe uygulayın. Krem 10 dakika içinde cildiniz tarafından emilmeli. Emilen kremi ılık su ile cildinizden çıkarın. Eğer evinizde varsa yüz yıkama kesesi ile bunu yapmanız daha etkili olacaktır. Ayrıca kese kullanımı yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmanıza da yardımcı olmaktadır. Bu işlemlerden sonra cildinizi 10 dakika dinlendirin. Eğer bu uygulama sonrasında kızarıklıklar gördüyseniz avucunuza bebek pudrası dökün ve cildinize sürün. Cildinizin hem temizlenmesi hem de beyazlaşması için bunu haftada 1 kere uygulamalısınız. Bu kremi uygularken birkaç uygulamadan sonra cildinizdeki ton farklarının da kaybolduğunu göreceksiniz.

Cevapla