CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

Cilt bakımı önerileri: cildimiz en önemli giysimizdir. Cilt bakımı her şeyden önce gelmeli hem sağlık hem görünüş açısından. Cilt bakımı bir bütündür, hem temizleme hem beslenme hem de spor ile oluşur. Düzgün beslenme nemlendirme ve güneş ışınlarından cildi korumak gerekiyor.

Beslenmenin cilde faydaları:  sağlıklı, canlı güzel görünen cildin sırrı beslenme alışkanlıklarımızda. Bol, bol su tüketmeliyiz, balık tüketimine önem vermeliyiz omega 3 içeren besinleri yemeliyiz. Bu besinler cilt altı derilerini güçlü ve sağlıklı tutuyor.

Uyumadan önce temizlemek: cilt temizliği için en güzel vakit uyumadan önce yapılan vakittir. Bütün gün kir, yağ, bakteri, makyaj kalıntıları cilt kirlenir ve nefes alamaz. Öncelikle cildimize uygun temizleme ürünleri kullanmalıyız. Sabahları güneş kremi sürerek cildimizi güneş ışınlarından koruruz. Akşamları ise cildimize uygun krem ve ılık su ile cildimizi temizlemeliyiz.

Cilt tipi ve rengini belirlemek: ciltte ki kirlenmeler, kırışmalar, yıpranmaları en az boyuta indirmek için cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanmak şart. Doğal ürünlü içerikler kullanmalıyız. Kimyasal içeri fazla olanları tercih etmemek gerekir.

Dudak ve göz çevresi bakımı: dudak ve göz çevresi bakımını ihmal etmemek gerek hassas olan bu bölgeler için ayrı kremler ve nemlendiriciler kullanmalıyız. Ve kuruyup çatladıkları zaman mutlaka nemlendirmek gerekir.

Stresten uzak kalmak: cildimizi stres sinir üzüntü 10 yıl kadar yaşlı gösterip ve böyle durumlarda sivilce ve kızarıklık oluşumu yapar.  Her şeyi sorun haline getirmemek hem cilt hem de sağlığımız açısından faydalıdır.

 

Cevapla