BU TÜYOLAR İLE GECE ATIŞTIRMALARIN ÖNÜNE GEÇİN

Gece atıştırması en zararlı olan ve kesinlikle vazgeçilmesi gereken bir davranış şeklidir. Gece atıştırmalarının önüne nasıl geçeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre..
Gece atıştırmaların önüne nasıl geçersiniz?
– Akşamdan sonra atıştırmak sindirim sorunlarına yol açar. O nedenle gece yememeye özen gösterin. Ancak gece yemek yemek için fazlasıyla dürtü sahibiyseniz psikolojik sorunlarınız olabileceğini düşünerek bunlarla ilgili önlemler almaya bakın. Bu tip dürtülerin altında genelde ruhsal bunalımlar yatmaktadır.
– Alışkanlıktan dolayı gece atıştırması yapıyorsanız buna ihtiyacınız olmadığını düşünerek vazgeçmeye çalışın. Duygusal açıdan ihtiyaç duyduğunuzu ve aslında midenizin buna ihtiyacı olmadığını düşünün.
– Fiziksel değil de ruhsal bir açlık farkettiyseniz o zaman ruhsal olarak kendinizi daha başka şeylerle doyurmaya çalışın. Kitap okuyun ve arkadaşlarınızla görüşün.
– Eğer kaygı durumları varsa derin nefes almaya bakın. Banyo yapmak da rahatlamanızı sağlayacaktır. Yemek haricinde size kendinizi harika hissettircek şeyleri keşfedin ve onları yapmaya çalışın.
– Akşam yemeğinden sonra mutfağı kapatın ve mutfağa girişin yasak olduğunu düşünün. Mutfağın ışıklarını hiç açmayın. Sabredin ve sabahı bekleyin. Hem sabaha kadar çok acıkacak ve harika bir kahvaltı edeceksiniz. Karnınızı da tıka basa doyurabilirsiniz. Kahvaltı ana menüdür ve sınır yoktur.
– Eğer sizi abur cuburlar tahrik ediyorsa bu maddeleri gözünüzden uzak yere koyun.
– İlla gece birşeyler atıştıracaksanız düşük yağda birşeyler olmalıdır.

Cevapla