BİLİNÇALTINIZI KİLO VERMEYE İKNA ETMELİSİNİZ

Diyet vermek ve kilo vermek sanılanın aksine yediklerinin kalorisini hesaplamak, tartıda günlük kilo kontrolü yapmak ve yediklerine içtiklerine dikkat etmek değildir. Diyeti bu şekilde anlayanlar ve yorumlayanlar onu kaba taslak biliyor demektir. Yapılan araştırmalar sonucunda bilinçaltınızı ikna edebilirseniz kendinizi kilo vermeye hazırlayacağınız ortaya çıktı.
İnsan zihni öyle bir yapıdır ki tüm insanlık birleşse beyin hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olamıyor. İnsan beyni her zaman araştırmalara konu olmuştur ama insana bu kadar yakın ve insana bu kadar başka bir organ da olmamıştır herhalde. Bilinçaltı çok güçlüdür. Eğer siz yenilen gıdaların size kilo aldırmayacağına inanarak yemek yerseniz o gıdalar size hiçbirşey yapamazlar. Size masalsı geliyor olabilir bu dediklerimiz ama gerçekte olan şey aslında budur.
İdeal kiloya ulaşmanın yolu ne diyetten geçer ne de her güün harfi harfine bir program uygulamaktan geçer. Eğer siz diyetin sonuç vereceğinize inanıyorsanız diyetle olan mücadelenizi başından itibaren kazandınız demektir. Siz yapabileceğinize inanmazsanız ne yaparsanız yapın muhakkak bir yerde diyetiniz başarısızlıkla sonuçlanmış olacaktır. Çünkü diyete eksik motivasyonla başladınız demektir.
Düşüncelerinize söz geçirirseniz, kendinize söz geçirirsiniz. Kendinize söz geçirirseniz başarırsınız. İşte altın kural budur. Düşüncelerinizde başarma fikri varsa bunu eninde sonunda başarırsınız ve ideal kilonuza ulaşırsınız. İnsanlar aslında fazla kilolarından kurtulmak istemiyorlar. Bilinçli olarak evet istiyorlar, diyetisyenlere gidiyorlar, spor salonlarına gidiyorlar ama bunu bilinçaltında gerçekten istemedikleri için yeterince başarılı olamıyorlar.
Ne kadar çok isterseniz o kadar çok başarırsınız. Ne kadar çok inanırsanız o kadar başarılı olmuşsunuz demektir.

Cevapla