BİBERON SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Biberon seçimi aslında iyi bir mama seçimi yaptıktan sonra yapılması gereken birşeydir. İyi mama seçmenin kurallarını bir başka yazımızda kaleme aldık. Şuanki konumuz iyi biberon seçmenin önemi ve iyi biberon seçmenin yolları..
Mama seçimindeki titizliği biberon seçerken de göstermek gerekmektedir. Biberonlar bilindiği üzere her kalitede ve her markada olmaktadır. Piyasada envayi çeşit ürün ve marka bulunmaktadır. Her marka kendince iddialı ve her marka güvenilir olduğunu iddia ediyor. Burada insanların aklına ortak bir düşünce gelmektedir. ‘Eğer şüpheye düşersem en pahalısını seçerim. Pahalıysa muhakkak kalitelidir.’ diye bir düşünce kafada belirmektedir. Oysa iyi bir müşteri fiyatların piyasanın çoğunda yakın olduğunu bilir. Bir ürünün pahalı olması o ürünü iyi yapmamaktadır. Çünkü piyasaya giren bütün firmalar kendi sektörlerinde faaliyet gösteren bütün firmaları araştırırlar. Onların kalitelerini, ürün gruplarını ve fiyat aralıklarını bir yoklarlar. Kendisi daha kalitesiz ürün bile üretse diğerlerine yakın bir fiyatta ürününü satar. Bazı firmalar diğerlerinden birkaç lira daha pahalıya bile satışa sunabilir elindeki malı. Ne de olsa serbest piyasa ekonomisi.. Firmalar işini bilir… Siz de daha pahalı ürün aldınız diye daha kaliteli bir ürün aldığınızı sanarak evinizin yolunu tutarsınız..
Aslında bilinçli tüketici olmak sadece paranızı iyi yönetmek, ihtiyaca yönelmek, gereksiz alışverişten kaçınmak değildir. Bilinçli tüketici bu özelliklerinin yanında aldığı ürünün içeriğini de kontrol eden müşteridir. İçerisinde Bisfenol-a içeren polikarbonat biberonlar tüm dünyada yasaklandı. Onun yerine bisfenol-s maddesi kullanılmaya başlandı. O nedenle etiketinde BPA İçermez uyarısı olan biberonlar alınmalıdır.

Cevapla