BEBEKLER YÜZME EĞİTİMİ ALMALIDIR

Bebeklerin yüzme eğitimi alması çok önemlidir. Bebekler bilindiği üzere 9 ay boyunca anne karnında suyun içerisinde yaşamaktadır. Bu da aslında bebekleri biz yetişkinlere göre suya daha yatkın yapar. Anne karnında sudan korkmadan 9 ay orada kalan bir bebek, yetişip korkular edinmeden önce henüz birkaç aylıkken bile yüzme kursuna yazdırılabilir. Çocuklar bunu hala anne karnındaymış gibi hissederek yaparlar ve o nedenle korku duymazlar.
Çocukların yüzme öğrenmesinin avantajlarından biri de suya düştüklerinde hayatlarını kurtarabilecek kapasitelerinin gelişmesidir. Çoğu yüzme bilmeyen yetişkin bile suya düştüğünde hayatını kurtarma potansiyeline sahip değildir. Ancak bu bebekler henüz korkular yerleşmemişken bu eğitimleri almaktadırlar. Sizler de çocuğunuza eşlik edebilir ve onunla beraber yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Belki çocuğunuzla beraber siz de yüzme öğrenirsiniz.
Spor hocalarının belirttiği bir husus var ki o da bebeklerin de spor yapması gerektiğidir. Spor hocaları her yaşta insanın spor yapması gerektiği kanısındadır. Yüzmek de bebekler için çok faydalıdır. Aslında her yaşta insan için çok faydalıdır. İnsanın vücudunu en iyi çalıştıran sporların başında gelmektedir.
Yüzme programına katılan bebeklerin kendine güvenleri daha fazla oluyor. Etrafı ve hocaları tarafından sürekli teşvik ediliyorlar. Girişimcilikleri teşvik edildiği için de kendilerine güvenleri oluyor. Bebekler suyla oynamayı da sevmektedir. Bu da onların yüzme programlarında başarılı olma şansını arttırmaktadır. Bebeğiniz verilen komutlara uymayı ve yüzmeyi öğrenmeyi başarıyorlar. Bebeğinizin anlama seviyesi de böylece etkileniyor. Üstelik yüzme en yorucu spor olduğu için de bebekler geceleri uyanmadan uyuyorlar. Bu da bir anne ve babanın isteyeceği en güzel şey.

Cevapla